טיולים ברמת הגולן
גליל עליון
גליל תחתון
טיולים בגליל מערבי
סובב כנרת
גלבוע ועמקים
חיפה ורום הכרמל
דרום הכרמל וחוף הכרמל
רמות מנשה
שרון שומרון
תל אביב יפו וגוש דן
ירושלים ומבואותיה
שפלת יהודה ומישור החוף הדרומי
ים המלח ומדבר יהודה
נגב צפוני והר הנגב
אילת וערבה
  תיירות טיולים בישראל

טיולים בישראל   חברות תיירות   חברות תעופה   יישובים בישראל   בתי מלון ובתי הארחה   לינה כפרית   אתרי ביקור ואטרקציות   מוזיאונים   מסעדות   עמותות, רשויות וארגונים   תחבורה   מזכרות   ציוד לנסיעות   שגרירויות זרות בישראל   שגרירויות ישראל בעולם   אגדות המקום   ארץ מצולמת   אתרי דת   אתרים בשימור   בנקים וכספים   גנים ופארקים   מגאזינים לתיירות   פסלי חוצות   שביל הנצרות   שווקים ומרכזי קניות   תולדות   תיירות - פורטלים ומידע נוסף  


רמות מנשהמבנימינה לבת שלמה
בירכתי הכרמל בואך לרמות מנשה נמצאת המושבה בינימינה. נוסדה בטו בשבט 1922 על ידי חברת פיק"א ונקראת על שמו של הנדיב אדמונד בינימין רוטשילד.
מזרחה מבינימינה נימצאית ארץ הבוסתנים והכרמים - ארץ ביכורי הפרי. כאן גם מוצאים מרחבים של טבע חופשי בנוף הפתוח, פיסות ירוקות של יערות אלונים וגבעות בר שנשלטות באביב על ידי פריחות מרהיבות.
המועצה האיזורית אלונה, בתחומה נערך טיול זה, כוללת את הישובים אביאל, גבעת נילי ועמיקם. היא נקראת כך על שום עצי האלון שבסביבה, שהם שרידי יערות מימי קדם. בתחום אזור זה זורם נחל אלונה שמימיו ניזונים ממעיינות עין אלונה ועיינות אלונים.ממגידו למשמר העמק
3500 שנות היסטוריה מפרידים בין מגידו אחת הערים החשובות בעת העתיקה לבין משמר העמק הקבוץ שנוסד בחורף 1926. קיבוץ בודד בספר היה כאשר נוסד על ידי חבורת צעירי השומר הצעיר. בלב אזור עוין ביקשו הצעירים הללו להקים בית שתהיה בו חברה צודקת שוויונית מבחינה כלכלית ומבחינת המינים. כחברה חדשה היו צריכים חבריו להמציא הכל מחדש - את מערכות החינוך את עבודת החקלאות ממש כפי שקודמיהם באזור עשו זאת לפני אלפי שנים.נחל שופט
נחל השופט מתפתל בין הגבעות העגלגלות של רמות מנשה, יער אורנים נטוע מכסה גדותיו. השטחים הפתוחים הסמוכים לו עוטים בראשית האביב מרבדי פריחה בשלל צבעים.
לאורך הנחל נובעים מעיינות. זרימת המים בנחל מתעצמת בחורף ובאביב, יש בו מפלים קטנים ובריכות, שרידי טחנות קמח עתיקות , עדות לחיי עבר והשימוש בכוח המים לטחינת התבואה.
החווה החקלאית "עמק השלום" הוקמה כאן בידי נוצרים, המאמינים בשליחותו המשיחית של עם ישראל. תושבי המקום מקבלים אורחים בסבר פנים יפות.