אודות

"על ישראל"  הינו מרכז ידע וירטואלי אינטרקטיבי על ישראל. פרוייקט זה אינו נתמך על ידי שום גוף או גורם רישמי ולא רישמי. הוא נוסד מתוך אמונה שידע יכול לשמש כגשר בין תרבויות. המטרה היא להציג כמה שיותר ידע על ארץ ישראל, מתוך תקוה שהידע יוכל לתרום במשהו להידוק הקשר של גולשים ברחבי העולם עם ישראל. 
חני זיו, אפריל 2007


לחץ להגדלה

על עצמי: משך שנים רבות עסקתי בחינוך למדעים ואיכות סביבה במסגרות הפורמאליות והבילתי פורמאליות של מערכת החינוך בישראל. במסגרת עבודה זו כתבתי את סדרות ספרי הלימוד לבתי הספר בשפה העברית "ילד של טבע" ובשפה הערבית "אל המדע והטכנולוגיה" ספרים אלה נלמדים משך שנים רבות בבתי הספר היהודים והערבים בישראל. 

כמו כן כתבתי את הספרים "אל הציפורים" ו"ציחקולה" העוסקים בעולם העופות. 

בנושא היסטוריה צבא ובטחון:
בשנת 1991 בסיועו של פרופ' יואב גלבר התחלתי לכתוב את ספרי "בני קשת" - רפורטאז'ה  על מלחמות ישראל אשר ראה אור בהוצאה לאור של משרד הבטחון הישראלי בשנת 1998 הספר מתעד בפירוט רב את תולדות הסכסוך היהודי ערבי תוך דגש מיוחד על הערוץ המבצעי.
הספר נבחר כשי הרמטכ"ל לחיילי צה"ל לכבוד שנת ה-50 למדינת ישראל והופץ בכ-300 אלף עותקים.

בנושא ארץ ישראל
כתבתי את - "שביל האופק" - לטייל על גבי צילומי אוויר (עוד הרבה לפני שמפות צילומי האוויר של גוגל הגיעו לעולם) , אלבום נצרות "שביל הבשורה"  - נעשה בשיתוף פעולה עם הכנסייה הקתולית בגליל, והספר "הרצל עכשיו", ניתוח חזונו הציוני של הרצל - בראי התקופה. 

אתר "על ישראל"  מוקדש לזכרם של אחי ובן זוגי שנפלו במלחמות ישראל 
:  רס"ן אליעזר כספי , סרן שרגא איבלר , את סיפורי האישי על מלחמת יום כיפור תיעדתי בספר שרב - שראה אור בהוצאת ידיעות אחרונות.